[O1] szyby same sie podnoszą i opuszczają

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • adriano
    Classic
    • 2010
    • 1

    [O1] szyby same sie podnoszą i opuszczają

    Zdjęcia coś mi pomniejszyło, na tym może będzie lepiej widać felgi.
  • michalpio
    Classic
    • 2009
    • 4

    #2
    [O1] szyby same sie podnoszą i opuszczają

    Witam wszystkich serdecznie, jest to mój pierwszy post na forum i niestety dotyczący usterki mojej Skody. Od pewnego czasu po odbiorze od mechanika zobaczyłem, że świeci się cały czas dioda przy zamku, po zamknięciu pilotem również się świeci nonstop z lekkim przebłyskami (prawie normalnie). To był początek. Następnie zauważyłem, że centralny zamek nie zamyka drzwi kierowcy - tylko recznie kluczykiem. Następnie zwariowały szyby nagle same zaczęły sie podnosić i otwierać (tylko przednie są elektryczne). Szybe kierowcy mogłem opuścić poprzez lekkie wciśnięcie w dół, mocniejsze wciśnięcie w dół(co powinno powodować automatyczne opuszczenie szyby do konca) powodowało podniesienie się całkowite szyby. Później szyba pasażera opuściła się do końca i już niestety się nie podniosła. Co może być przyczyną takich wariacji? Mechanik powiedział że do wymiany sterowniki w drzwiach koszt około 1000pln za szt czyli około 2000pln. Wydaje mi się, że chce mnie poprostu naciągnąć. Proszę o pomoc co mogło się popsuć. W szukajce nie znalazłem tematu z takimi objawami.
    Skoda O1 1.9tdi. Z góry dziękuje za pomoc.

    Komentarz

    • Guguś
      L&K
      S_OCP Member
      • 2008
      • 1212

      #3
      Podjedź kolego do mnie to zrobimy skan autka na począśtku
      __________________________________

      Witaj szkoło, żegnajcie kochane pieniążki.

      Komentarz

      • kowal 2002
        RS
        S_OCP Member
        • 2006
        • 5161

        #4
        michalpio, do sprawdzenia kabelki między drzwiami kierowcy a słupkiem ( w gumowym przepuście ). Jeśli tam wszystko wygląda OK, to trzeba rozebrać drzwi kierowcy i sprawdzić czy nie jest zamoczony/zalany moduł sterujący ( co bardzo często się zdarza ).
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz

        • b-bar01
          Elegance
          • 2007
          • 985
          • Octavia I (1U2)
          • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

          #5
          michalpio,
          prawdopodobnie zalany moduł komfortu w drzwiach kierowcy, u mnie bylo podobnie:
          *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

          Komentarz

          • michalpio
            Classic
            • 2009
            • 4

            #6
            Guguś, dzięki chętnie skorzystam z pomocy i w niedługim czasie bym podjechał sprawdzić co skan powie o Octavii, najpierw odbiorę samochód z miejsca gdzie teraz stoi.

            b-bar01, dzieki za linka, rzeczywiście objawy bardzo podobne, mechanik u ktorego teraz stoi auto i zdiagnozował naprawe na 2000pln twierdzi że styki w drzwiach są zgnite i sie nie nadają, chce żeby tylko podniosł szybe do góry i zabieram od niego auto w inne miejsce. Niestety strona auto-elektryk.pl nie działa więc napisz proszę gdzie znajduje się warsztat gdzie naprawili (wymienili) Tobie moduł i jaki był koszt całej zabawy. Ewentualnie gdzie mogę znaleźć jakiegoś sprawdzonego elektryka w Wawie, który nie bedzie chciał zedrzeć ze mnie 2000 za naprawe tej usterki
            Z góry dzieki za wszystkie sugestie i namiary.
            Jak rozwiąże problem oczywiście napisze co było przyczyną.

            Komentarz

            • b-bar01
              Elegance
              • 2007
              • 985
              • Octavia I (1U2)
              • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

              #7
              michalpio,
              z tego co wiem ten warsztat z linku jest gdzies przeniesiony, ale obok na ul. Syreny (dawne warszaty PKS) robią Skody. Zobacz w dziale "polecane warsztaty".
              Koszt mojej naprawy to ok 400 pln, zmieniony moduł(uzywany) + troche zabawy przy el. szybach. Nowy moduł w ASO to ok. 950 pln więc się zgodziłem na taka cenę, poza tym robili mi to w wigilię od rana
              *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

              Komentarz

              • Deco
                Rider
                • 2008
                • 612

                #8
                michalpio, Jak byś potrzebował modułu komfortu to daj znać. Ja mam niepotrzebny, który tylko kurzy się na półce w pokoju mogę Ci go sprzedać za grosze.

                Komentarz

                • michalpio
                  Classic
                  • 2009
                  • 4

                  #9
                  Deco, Dzieki bardzo, jak już bede wiedział czy to wina modułu to na pewno się odezwe i chętnie kupię tylko nie wiem czy nie musi być identyczny jak mój poprzedni tzn wiem, że są rózne rodzaje modułów i nie wiem czy mój obecny bede mógł zastąpić każdym innym - tzn czy bedzie wszystko działać jak należy? Różne moduły chyba obsługują rózne wyposażenie samochodu czy może kazdy moduł bedzie pasował?

                  Komentarz

                  • jankos31
                    Classic
                    • 2008
                    • 33

                    #10
                    Zamieszczone przez michalpio
                    Deco, Dzieki bardzo, jak już bede wiedział czy to wina modułu to na pewno się odezwe i chętnie kupię tylko nie wiem czy nie musi być identyczny jak mój poprzedni tzn wiem, że są rózne rodzaje modułów i nie wiem czy mój obecny bede mógł zastąpić każdym innym - tzn czy bedzie wszystko działać jak należy? Różne moduły chyba obsługują rózne wyposażenie samochodu czy może kazdy moduł bedzie pasował?
                    Podjedź na Syreny, mnie ten problem u nich kosztował o ile dobrze pamiętam 220 zł. winne były zgnite piny w module, ale pracujący tam elektryk (wyrazy uznania) poradził sobie z tym bez problemu w ciągu 2 godzin czym spowodował spore oszczędności przed wakacyjnym wyjazdem . Naprawa polegała na podciągnięciu bezpośrednio do przewodów we wtyczce kabli które zostały przylutowane przed zgnitymi pinami w module .
                    Pozdrawiam

                    Komentarz

                    • bubuDE
                      Elegance
                      S_OCP Member
                      • 2007
                      • 763
                      • Octavia III (5E3)
                      • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                      #11
                      Tu masz kilka zdjec jesli planujesz wyjac go: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=12415
                      PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

                      Komentarz

                      • christoferson
                        Classic
                        • 2009
                        • 7

                        #12
                        Co do szybek miałem podobnie, raz szły go góry a raz na dół. Zamek w drzwiach kierowcy umarł i sterowanie lusterkiem od kierowcy + podgrzewanie. Tez myślałem ze to sterownik i byłem na etapie kupna, już dwa sprawdziłem i kapa to samo ( ale dzis rozkminiłem problem sterownik jest ok a przyczyna tkwi w kablach :/ Zalało mi wiązkę co włazi do sterownika jest tam ok 26 kabelków różnego koloru. zaczęłem dociskać te kable i nagle odżyło wszystko. Po prostu woda która sie tam dostała spowodowała ze zgniła jedna końcówka kabla, lekko szarpłem kablem i sam wyszedł i patrze a ku kiszka. Zrobiłbym to dziś, ale nie miałem koncówek do kabli.
                        Wiec drogi kolego poszukaj przyczyny w wiązce. AAA jak odepniesz wiązke to zerknij na piny w sterowniku czy czasem od wilgoci się nie poprzepalały. Jeżeli tak to niestety musisz kupić nowy sterownik ok 100zł z silniczkiem w komplecie.

                        Komentarz

                        Pracuję...